V petek, 22. 9. 2017, sta OŠ Cirkovce obiskala dijaka iz Indije, ki sta prišla v Slovenijo na dvotedensko izmenjavo. Med tem časom sta si ogledala lepote Slovenije in sodelovala pri pouku. Na obisku sta bila pri našem bivšem učencu Žigu, ki je želel dijaka predstaviti učencem naše šole. Na obisku sta nam predstavila svojo deželo. Iz pripovedovanja smo učenci izvedeli, da ima država veliko število prebivalcev, da ima raznoliko površje, da ima občasno zelo visoke temperature, ter da v državi obstaja več sto različnih ver. Najbolj nam je ostalo v spominu pripovedovanje o njihovih šolah in pouku. Učenci nosijo uniforme kot v Veliki Britaniji. V razredu je od 40 do 50 učencev, ki pri pouku sodelujejo in poslušajo učitelja. V šoli nimajo organizirane malice, temveč imajo čas le za kosilo, ki si ga prinesejo s seboj. V šoli so mobilne naprave prepovedane.

Obisk nam je ostal v lepem spominu, saj smo spoznali dijaka, ki sta drugačne vere ter prihajata iz drugačne kulture. Ugotovili smo, da nas drugačnost privlači in zanima, zato si želimo še več podobnih obiskov.

Avtor: Jaša Jakob Jerenec