Z VLAKOM NA IZLET

Otroci vrtca Cirkovce, skupina Tulipani, smo se odpravili na izlet z vlakom v Kidričevo. Namen izleta je bil, da si ogledamo gozd jeseni. Otroci so bili polni pričakovanja, še posebej, ker so se peljali z vlakom in kar nekaj otrok se je peljalo prvič. Ko smo prispeli v Kidričevo smo se odpravili proti spodnjim Njivercam, kjer smo že videli prve poti, ki vodijo v gozd. V gozdu smo odkrivali naravo v vsej svoji lepoti. Nabrali smo nekaj gozdnih plodov in listkov, kasneje pa se odpravili na bližnje igrišče, kjer smo se malo poigrali in okrepčali. Čas pa seveda hitro beži, zato smo se morali odpraviti nazaj na postajo, kjer smo počakali vlak in se odpeljali proti Cirkovcam. V vrtcu nas je že čakalo kosilo. Otroci so bili utrujeni, vendar polni pozitivnih vtisov, zagotovo pa se jim je najbolj vtisnila v spomin vožnja z vlakom.

 

Vzg. Monika Šešo