POHOD OB POLNI LUNI

14. decembra smo se že tretjič v tem šolskem letu zbrali pred OŠ Cirkovce in se odpravili na pohod ob polni luni. Tudi tokrat se nas je zbralo veliko število pohodnikov, okrog 60, od najmlajših do malce starejših. Otroci so si pot svetili s svetilkami, medtem ko so si nekateri starejši prinesli bakle in pot je bila še romantična…

Po dobri uri hoje smo se vrnili pred šolo, kjer nas je čakalo presenečenje. V nežni svetlobi, ki so jo oddajale praznične lučke, so nas v šolski jedilnici pričakale praznično pogrnjene mize z domačim pecivom, ki ga je pripravila šolska kuharica, Stanka Lah. Sladkali smo se z lunicami, čokoladnimi, s prelivom, kokosom. Da so bile mize še bolj bogato obložene so poskrbeli tudi nekateri starši in tako se je naš pohod končal s prijetnim druženjem v šolski jedilnici.

Tako, dragi učenci, starši in ostali »pohodniki«, v tem šolskem letu smo zaključili s pohodi in iskanjem Lune, vidimo se v novem letu, ko se bomo podali novim potem naproti.

 

Pa srečno!

Mateja Lampret,
Zdrava šola