PLAVALNI TEČAJ V TERMAH PTUJ

Otroci iz skupine Tulipani, smo se od 5.12.2016 do 9.12.2016, udeležili petdnevnega plavalnega tečaja v bazenu na Ptuju.

Plavalni tečaj smo vsak dan pričeli z ogrevanjem telesa z vajami ob bazenu, s prilagajanjem na vodo in s seznanjanjem  z lastnostmi vode. Nadaljevali smo s potapljanjem glave v vodo, učenjem drsenja z glavo v vodi in učenjem osnovne plavalne tehnike.

Tako smo preko igre in gibalnih vaj postopno in na zabaven način spoznavali  in usvajali plavalno tehniko s plavalnimi pripomočki ali brez njih.
Ob zaključku plavalnega tečaja pa smo otroci pokazali svoje pridobljeno plavalno znanje.
Vsi  smo, eni z malo strahu in eni brez, potopili glavo v vodi tako, da smo zaplavali pod obročem  in tako usvojili nalepko v svojo knjižico »Mali sonček«.

Čestitamo!

Vzgojiteljica Vesna Simonič