Svetovni dan živali obeležujemo vsako leto 4. oktobra. Veliko ljudi pride do situacije, ko za psa ali mačko ne more več skrbeti. Nekateri nimajo niti za kruh, drugi pa iz objestnosti, malomarnosti in brez vesti živali prepuščajo cesti ali zavetiščem.

Prvošolci bomo letos obeležili svetovni dan živali.

V ŠOLI IN VRTCU BOMO IZVEDLI

ZBIRALNO AKCIJO NUJNIH POTREBŠČIN ZA PREŽIVETJE  ŽIVALI,

ki jih oskrbuje Društvo proti mučenju živali Ptuj.

Akcija bo potekala od 4. 10. 2018 do 11. 10. 2018

Škatli za zbiranje vsega naštetega bosta nastavljeni v šolski avli in v hodniku vrtca.

 Neizmerno bomo veseli in hvaležni vsakega vašega prispevka.

Zbrano hrano in ostale stvari bomo odpeljali na DPMŽ.

Prosimo in pozivamo vas, da prispevate po svojih najboljših močeh. Pobrskajte doma po policah. Mogoče najdete odejico, koco, posodo, ki je ne potrebujete več. Namesto Milka čokolade pa morda lahko v tem tednu v nakupovalno košarico vržete pločevinko ali vrečko hrane za živali.

Prvošolci z učiteljico Suzano.