Letošnji kulturni praznik smo na naši šoli, OŠ Cirkovce, obeležili s kulturnim dnem. Z njim smo zaključili Cankarjevo leto. V letošnjem šolskem letu smo si namreč ogledali predstavo iCankar, obiskali Cankarjevo spominsko hišo na Klancu in si v NUK-u ogledali razstavo Cankarjevih pisem. Kulturno prireditev so ob Ivanu Cankarju obogatili tudi drugi literarni liki kot Micka in njen oče župan, Krjavelj in njegova gostilniška druščina ter zlobni Pegam, ki je vabil v boj. Pevski zbor pa je ob himni zapel tudi Prešernovo Luna sije. Sledilo je delo v delavnicah, kjer so učenci pod vodstvom učiteljic in učiteljev – mentorjev ustvarjali Cankarjevo karikaturo in portret, animacije, ustvarjali so s pomočjo pirografa. Spet drugi so brali črtico Skodelica kave v angleščini in slovenščini in skodelice nato tudi oblikovali. Poglobili so se v Cankarjevo biografijo, njegovo politično delovanje in v čas, v katerem je živel. Na podlagi črtice Bobi so nastajale tudi različice bobov, naše »miške«. Raziskovali pa so tudi družabno življenje Cankarjevega časa.

Naš »Ivan« pa se je sprehodil po razredih, učencem ponudil suhih hrušk in se prav prijetno počutil v svoji vlogi.

Jerneja Kuraj