V sredo, 27. 3. 2019, smo na naši šoli, OŠ Cirkovce, gostili gospo Marjano Jazbec, grafologinjo in predsednico društva Radi pišemo z roko. Že v mesecu januarju smo se pridružili njihovemu projektu Teden pisanja z roko, bili zelo ustvarjalni in k sodelovanju povabili tudi starše.

Predavanju o pisavi, njenem pomenu, vrstah pisave in vedah, ki se s tem ukvarjajo, so prisluhnili devetošolci. Gospa Marjana jim je razložila, kaj sporoča oblika črk naše pisave, kako iz njih izvemo veliko o osebnosti pišoče osebe. Pokazala nam je pisave- podpise znanih oseb in kje v pisavi se kažejo njihove osebnostne note. Zelo zanimiv je bil tudi forenzični pristop, ki ga uporabljajo v situacijah, ko se podpisi ponarejajo. Predavateljica je zaključila z mislimi, da je podpis »etiketa« posameznika in zrcalo  naše osebnosti. 

Jerneja Kuraj