Množični tek

V sredo, 23. 9. 2020, na dan slovenskega športa, smo na pobudo Atletske zveze Slovenije v vrtcu Cirkovce izvedli množični tek, s katerim smo želeli spodbuditi otroke k prvim atletskim korakom in ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Tudi letos gre za najbolj množičen tek otrok v Sloveniji z imenom Začni mlad, tekmuj pošteno, ki se mu je lani pridružilo več kot 20.000 otrok iz cele Slovenije.

V našem vrtcu so se ga udeležili otroci skupin Sončki, Mavrice in Kometi, mlajši pa so nas opazovali in športno navijali.  V začetku smo se dodobra ogreli, nato pa se po skupinah na štartni poziciji pognali v tek. Vsi smo uspešno pretekli zastavljeno progo in na koncu za nagrado prejeli prizanje. Dogodek je v otrocih prebudil veliko zanimanje, saj se otroška radost in šport nenehno prepletata. 

Katja Vodošek, vzgojiteljica