V OPB2 nas letos pust ni prehitel. Ker ni bilo prave zime in se je že januarja otoplilo, smo se v OPB2 hitro začeli pripravljati na pusta.

Najprej smo si pogledali tradicionalne maske, kot so kurent, piceki, rusa in haloški Jurek. Izdelali smo tudi preprosto kurentovo kapo iz papirnate vrečke za kruh. Spoznali in napravili smo pernate in rogate kurente. Mnogi so si izdelali tudi ježevke in biče (vse iz papirja).

Za karnevalske maske smo izdelali največ mačjih: levčke, tigre in muce. Ker pa otroška ustvarjalnost ne pozna meja, so nastale tudi lisice, zajčki, volkovi in številne druge.

Veliko mask smo razstavili v šolski avli, v kuhinji in na hodniku. Najbolj pa smo se veselili pustnih sprehodov po vasi. Kar dva smo imeli. Na debeli četrtek smo šli našemljeni v svoje kurentove kape, z zvončki v rokah, da se nas je slišalo daleč naokoli, v središče Cirkovc. Na pustni petek pa našemljeni po lastni želji proti Jablanam.

Ko smo se ustavili, smo povedali vsi v en glas:

Iz šole prihajamo,
radi ustvarjamo.
Zimo odganjamo,
želimo bogato

L E T I N O!

Učiteljica Marija

Foto: Marija J. in G. Medved