Ker nam okolje veliko pomeni, smo letos ponovno izvedli sajenje drevesa. Ni pomembno le za našo lokalno skupnost, ampak za ves svet.
Ta poseben dogodek smo obeležili skupaj s tisoči učencev, učiteljev, staršev in lokalnih skupnosti po vsem svetu. Danes smo skupaj posadili drevo z učenci iz Srbije in  Kidričevega. Z nami drevesa sadijo še šole v več kot 100 državah sveta. Drevesa, ki jih sadimo danes, so vključena v veliko kampanjo programa Environment Online – ENO,mreže šol in skupnosti za trajnostni razvoj. ENO organizacija je bila ustanovljena pred 20. leti v majhni vasici na vzhodu Finske in prerasla v veliko mrežo šol.
Drevo je neke vrste simbol. Spominja nas na naravo ter pomen varovanja podnebja in okolja. Simbolizira sodelovanje med šolami in skupnostmi po vsem svetu. Živimo v različnih kulturah, a kljub temu vsi sadimo in cenimo drevesa. Sprejmimo ta drevesa kot drevesa miru in rastimo skupaj z njimi v smeri boljše prihodnosti.

Petra Oblak, ENO koordinatorica