V petek 9. 9. 2022 smo se  z učenci iz OŠ Cirkovce in OŠ Kidričevo odpravili na ekskurzijo na obalo.  Najprej smo obiskali šolo Elvire Vatovec Prade v Kopru. Tam sta nas sprejeli ravnateljica šole in svetovalna delavka, ki sta nam povedali nekaj o njihovi šoli. Nato so se učenci razdelili v tri skupine in odšli v njihove razrede, kjer so sodelovali pri pouku. Po končani uri so se učenci zbrali v avli in si ogledali predstavitev šole in sodelovali pri zabavnem kvizu. Sledila je vožnja proti Kopru kjer so učenci imeli čas za ogled samega mesta. Popoldne smo prispeli na Debeli Rtič, kjer so se učenci razdelili po sobah, preoblekli v kopalke in se odšli kopat v morje.

Za tem smo odšli na večerjo in po večerji pa so učenci izkoristili prosti čas za druženje. Naslednji dan, smo se po zajtrku z ladjico odpravili v Izolo. Tam so učenci lahko raziskovali lepote mesta in izkoristili tople sončne žarke. Imeli smo kar nekaj pogumnih junakov ki so se brez zadržkov skočili v morje, tudi oblečeni. Po vrnitvi na Debeli Rtič, smo se okrepčali in sledil je še ogled okolice, kjer smo bili nastanjeni. Prijazna gospa, nam je razkazala naravo v kateri smo se nahajali in nas poučila o različnih rastlinah, zeliščih in drevesih. Sledila je pot proti domu. Kot običajno, pa smo morali narediti še postanek v Ljubljani, kjer so si učenci privoščili McDonald- s. Z nasmešku na obrazu in glasbo v ušesih, smo se varno vrnili domov v večernih urah.

Lara Unuk, 9. a