V letošnjem šolskem letu smo ponovno organizirali astronomske vsebine za vse učence naše šole. Dan dejavnosti smo izvedli v četrtek, 30. marca, v dopoldanskem in za večje učence v popoldanskem času.

V mali telovadnici so izvajalci postavili planetarij, v katerem smo z zanimanjem prisluhnili zvezdnim in planetarnim zanimivostim in anekdotam, ki so povezane z imeni zvezd in ozvezdij.

V skupini skafander so izvajali poskuse z ohlajenim ogljikovim dioksidom, predstavili oblačila  in zgodovino poletov  v vesolje. Učenci so izdelovali tudi rakete, ki so jih izstreljevali na igrišču, in z zanimanjem spremljali dolžine poletov.

Učenci 8. in 9. razreda so prav tako reševali naloge s pomočjo zvezdne karte in poskušali najti pot iz sobe pobega.

Še več zanimivosti smo ujeli v fotografski zapis, ki si ga lahko ogledate na šolski spletni strani.

Jožica Jurgec