V času spravila buč smo se s predšolskimi otroki vrtca Cirkovce odpravili na Eko kmetijo Pri omi Neži v Mihovcah, kjer smo se pobližje spoznali s pridelavo domačega bučnega olja. Ga. Maja Lamberger Khatib je otrokom predstavila delo na kmetiji.

Otroci so se preizkusili v trebljenju buč in pridobili zajetno količino bučnic, ki so jo nato skrbno oprali. Seznanili smo se s sušilnico bučnic, z domačim mlinom ter z izdelavo različnih mok. Ga. Maja nas je pogostila z domačim zeliščnim čajem ter s pecivom iz bučne in pirine moke. Nato smo si ogledali tudi skrbno negovan vrt ter kokoške in račke. Nekatere otroke je očaral velik traktor s prikolico, spet druge majhen kuža. Polni novih doživetij smo se utrujeni odpravili nazaj proti vrtcu, kjer nas je že čakalo okusno kosilo.

vzgojiteljica Katja Vodošek