Pod tem sloganom smo se v letošnjem šolskem letu vključili v aktivnosti, povezane s kolesarjenjem v okviru projekta Varno na kolesu.

V občini Kidričevo so se dokončala dela v zvezi z novo kolesarsko potjo in 20. septembra je bila uradna otvoritev.

Učenci naše šole so se po njej zapeljali na športnem dnevu, ki smo ga izvedli 25. 9. 2023. Sodelovali so učenci od 6. do 9. razreda skupaj z učitelji spremljevalci. Malo nam je sicer ponagajalo vreme, zato smo aktivnost prilagodili vremenskim razmeram. Učenci so kljub temu uživali na kolesarjenju, kar dokazujejo fotografije.

Prav tako smo 2. oktobra izvedli medgeneracijsko kolesarjenje, na katerega smo povabili starše, stare starše in seveda učence naše šole. Čeprav je bila skupina udeležencev manjša, smo dejavnost izvedli in se prav tako imeli lepo v prijetnem  jesenskem vremenu.

Vodja projekta: Jožica Jurgec