20. novembra smo obeležili mednarodni dan strpnosti, dan za strpnost in prijateljstvo. Mednarodni dan smo izvedli v okviru izobraževalnega centra Eksena in v sodelovanju z društvom Za boljši svet. Letošnja tema je bila Sovražni govor-spoštujemo razlike med nami.

O sovražnem govoru govorimo takrat, ko gre za izražanje mnenj in idej, ki so po svoji naravi ksenofobični, diskriminatorni, rasistični in naperjeni predvsem zoper razne manjšine (etnične, verske, kulturne) in zajema tako govorno, pisno kot nebesedno (parade, insignije, simboli, ipd.) komunikacijo.

Na šoli so potekale številne različne delavnice. Na delavnicah smo obravnavali teme kot so strpnost do drugih, medsebojni odnosi in medsebojna pomoč, spoštujmo razlike med nami, vsi drugačni, vsi enakopravni itd. Bilo je raznoliko, poučno in ustvarjalno. Nastali so številni čudoviti in izvirni izdelki. Več pa v fotogaleriji.

Petra Oblak