V ponedeljek, 22. septembra, smo obeležili svetovni dan miru, ki ga je leta 1981 razglasila Generalna skupščina združenih narodov. V ta namen smo se ob 12.00 zbrali na šolskem igrišču, kjer smo posadili drevo, ki smo ga razglasili za drevo miru. Sajenje dreves je projekt ENO šol s sedežem na Finskem. Sedmošolci smo pripravili govor, ki smo ga skupaj z našimi vrstniki po vsem svetu prebrali vsak v svojem jeziku. Zapeli smo tudi prevedeno himno dneva miru. S sajenjem drevesa smo podprli kampanjo UNEP-a, ki si je zastavila cilj, da do leta 2017 vrne Zemlji 100 milijonov dreves. Letošnja tema dneva miru je pravica ljudi do miru. V razredu smo se pogovarjali o miru in se strinjali, da bi morali vsi ljudje tega sveta živeti v miru.

(fotoutrinki)

Sedmošolci OŠ Cirkovce

Nesnovna kulturna dediščina v Osnovni šoli Cirkovce (povezava na spletno stran)

Mala Groharjeva kolonija Škofja Loka 2014 (fotoutrinki)

Ustvarjalna delavnica v Talumu (fotoutrinki)