priznanje_kulturna_sola720_300_350

Naša šola se je v lanskem šolskem letu prijavila na razpis JSKD Slovenije za naziv KULTURNA ŠOLA. V petek, 19. 9.2014,  smo se z gospo ravnateljico in z učiteljem glasbe odpravili na OŠ Brežice, kjer je potekala podelitev  priznanj  šolam, ki so   prejele ta certifikat. Naša šola je bila dodeljena k rumeni skupini, v kateri se je izvajala   vokalna delavnica. Peli smo pesem Sreča na vrvici.  Druge skupine pa so izvajale plesne, folklorne, instrumentalne in gledališke  delavnice.  Mi smo vadili v večnamenskem prostoru  OŠ Brežice. Vse skupine smo se točno ob 12. uri zbrale  na  mestnem  trgu v   Brežicah, kjer smo skupaj prikazale različne oblike kulturnega ustvarjanja v enotno ustvarjalno celoto. Rdeča nit  nastopa je bila pesem  Sreča na vrvici. Po končani osrednji prireditvi  na mestnem trgu  smo si v kulturnem domu  ogledali muzikal Čisto navaden dan, v katerem so nastopali učitelji in učenci OŠ Brežice. Sledila je podelitev  priznanj najbolj kulturnim šolam leta 2014.

V Brežicah smo preživeli prijeten dan in s ponosom smo domov odnesli priznanje z naslovom:

OŠ CIRKOVCE-KULTURNA ŠOLA  2014 – 2017.

(fotoutrinki)

Nuša Korez, Lara Perkovič