V ponedeljek, 20. 10. 2014, smo v OŠ Cirkovce povabili babice in dedke na uro športa z njihovimi vnuki in vnukinjami, ki obiskujejo prvi razred. Odziv je bil nad našimi pričakovanji, saj se je ob 12. uri pred telovadnico zbralo več dedkov in babic, kot je učencev v prvem razredu. Tega smo bili seveda zelo veseli. Športni pedagog Tomaž Vindiš in učiteljica v prvem razredu Marija Jurtela sta goste najprej lepo pozdravila in jim predstavila namen  srečanja. Po obveznem razgibavanju so sledile razne igre z žogami, z obroči in drugimi pripomočki. Socialna inovacija, ki združuje mladost in modrost, je pokazala, da je medgeneracijsko druženje in sodelovanje prava smer prihodnosti, po kateri stopamo.S takšnimi in podobnimi druženji mladi spoznavajo bogastvo modrosti, ki se skriva v starejših in starejši verjamejo, da obstaja nekaj, kar jih združuje. In združuje jih jezik, ki mu pravimo gibanje.

Mateja Lampret,
Mentorica Zdrave šole in vrtca