otroska_maskarada1

Kot vsako leto, smo se tudi letos pridno pripravljali na tradicionalno pustno praznovanje. Skupaj z otroki smo okrasili igralnice, izdelovali maske in pustne ropotuljice, se naučili pustne pesmice in poslušali zgodbe s pustno tematiko. Z velikim pogumom so se otroci soočili s «pravimi kurenti«, ki so nas obiskali in otroci so spoznali celotno opremo tega, za nas strašnega, pustnega lika. Pravo pustno vzdušje pa se je odvijalo v torek, ko so namesto otrok prikorakale v vrtec maškare v najrazličnejši opravi in v veselem razpoloženju predstavile svoje like. V veselem razpoloženju so maškare rajale in se pomešale po celem vrtcu. Starejši otroci so uživali v opazovanju in medsebojnem prepoznavanju, mlajšim pa je zastajal dih ob srečanju z nenavadno maškaro. Ker je bil lep sončen dan, smo se odpravili na sprehod po naselju do centra Cirkovc in s tem privabili mnoge opazovalce. Vrnili smo se utrujeni, dobro razpoloženi, se okrepčali s tradicionalnimi pustnimi jedmi in se odpravili k počitku.

V popoldanskem času so se kot skupinska maska »klovni«, predstavili na karnevalu naši najstarejši otroci skupine Metuljev in nekaj otrok skupine Ježkov.

  Bernarda Pernat, vgojiteljica