»Drage mamice. Lep pozdrav je namenjen najprej Vam, našim mamicam, ker je materinski dan Vaš praznik. Lep pozdrav pa tudi našim najdražjim: atijem, bratcem in sestricam, babicam in dedkom, prababicam in…skratka, prav vsem, ki ste prišli, da skupaj proslavimo ta pomemben praznik. Ob materinskem dnevu bi se vam, drage mamice, in seveda vsem Vam, ki tudi poskrbite za nas, radi zahvalili za vso ljubezen, skrb in dobroto.«
S temi uvodnimi besedami so prvošolci, drugošolci in tretješolci zaželeli dobrodošlico svojim najbližjim na prireditvi, ki je potekala v ponedeljek, 30. 3. 2015 v šolski telovadnici.
Učenci in učenke so se predstavili z igrivim in čustvenim programom, ki so ga pridno pripravljali pod mentorstvom svojih učiteljic. V njem ni manjkalo plesa, petja, recitacij in igranih prizorov. Svojim mamam so se za njihovo skrb in ljubezen zahvalili s skromnim darilcem, ki so ga izdelali sami.
Mesec marec, mesec žena, se je tako pri nas iztekel z mislimi, posvečenimi prav njim.

Učiteljice 1. VIO