Mesec april smo osmošolci preživeli pri pouku slovenščine zelo aktivno. Poleg nove učne snovi smo obeležili kar dva pomembna dneva, in sicer 2. in 23. april.

2. aprila je mednarodni dan knjig za otroke. Spomnili smo se svojih najljubših pravljic in jih pripovedovali učencem prve triade in skupini iz vrtca. Naša naloga je bila, da v pravljico vnesemo napake in poslušalci jih morajo popraviti. Verjemite, odlično so poslušali in vse popravili.

23. april je dan knjige. Za ta dan smo se pripravljali dlje časa, saj smo želeli, da si ga vsi zapomnimo. Odločili smo se, da organiziramo fotografiranje s knjižnim junakom. Najboljši risarji smo napravili kuliso iz pravljice o Rdeči kapici. Narisali smo gozd, Rdečo kapico in volka, nato pa jima izrezali obraza. Pri tem pa nam je pomagala učiteljica Tatjana. Na dan dogodka so se učenci prihajali fotografirat, njihovim staršem pa smo fotografijo poslali po elektronski pošti. Kulisa še vedno stoji v šolski avli, oglejte si jo in se fotografirajte.

 

Učenci 8. razreda in učiteljica Petra Žunko