Vsako leto 21. septembra obeležujemo svetovni dan miru. Ta dan je leta 1981 razglasila Generalna skupščina združenih narodov; z namenom, da bi se ljudje bolj zavedali, kako pomemben je mir. Prav tako, pa naj bi se na ta dan prekinili razni spopadi.

To pa je tudi dan, ko se tisoče šol in otrok vsega sveta poveže v skupni misli miru in prijateljstva in ob 12.00 po lokalnem času sadi drevesa miru. Tako kot vsako leto je to pod okriljem ENO šol.

Tako smo se tudi učenci, učitelji in otroci iz vrtca zbrali, da posadimo drevo in s tem obeležimo svetovni dan miru. Po vrnitvi s športnega dne smo se skupaj odpravili na igrišče. Tam je že bila skopana luknja, v katero so sedmošolci posadili drevo. Še pred tem pa so nam povedali, kaj več o vzroku sajenja drevesa. Letos smo posadili lesko, ki jo bomo z veseljem zalivali ter skrbeli zanjo. Prav tako pa se bomo vedno ob pogledu nanjo spomnili na to, kako srečni smo lahko, da živimo v državi, kjer ni nasilja in vojn.

Špela Auer in Sara Drevenšek, šolsko novinarstvo