TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 20. 11. 2015, je v našem vrtcu, v okviru vseslovenskega projekta, potekal tradicionalni slovenski zajtrk. Namenjen predvsem osveščanju otrok o zdravi prehrani, prednosti hrane iz lokalnega okolja, pomenu čebelarstva in nenadomestljivi pomembnosti čebel. Otroci so za zajtrk, na praznično pogrnjenih mizah, dobili različne vrste domačega kruha (rženi, koruzni, polnozrnati …) maslo, med, mleko in jabolka. Skupaj z nami sta zajtrkovala tudi gospa ravnateljica, Ivanka Korez in podžupan občine Kidričevo, gospod Bogdan Potočnik. Vsa živila so bila od domačih proizvajalcev.
Ob tej priložnosti smo otroci z vzgojiteljicami obiskali bližnjega čebelarja v Cirkovcah, gospoda Medveda, kjer so nas prijazno sprejeli. Otroci so izvedeli nekaj zanimivosti o čebelah, si z zanimanjem ogledali čebelarsko zaščitno obleko, čebelice so tudi narisali. Ob koncu obiska so vsi otroci iz vrtca dobili medenjake kot darilce, za kar smo bili gospodu Medvedu zelo hvaležni.

Vzgojiteljica Mateja Furman