SMUČARSKI TEČAJ V VRTCU CIRKOVCE

V tednu od 1. do 5. marca 2016 smo v vrtcu Cirkovce izvedli smučarski tečaj, pod vodstvom smučarske šole Branik, na Mariborskem Pohorju. Na smučarskem tečaju so otroci spoznali osnove smučanja, pomen sodelovanja v skupini, kjer je potrebno upoštevati pravila, ter športne rekvizite in pripomočke za smučanje. Samo pridobivanje znanja je bilo zelo pestro, saj so vaditelji z različnimi igrami in vajami popestrili delo na smučišču. Otroci so usvojili osnovne načine gibanja na smučeh, pridobili veselje do smučanja, predvsem pa doživeli vesele trenutke ob druženju z vrstniki. Ob koncu smučarskega tečaja so vsi otroci prejeli zaslužene pokale, prav tako pa so si prislužili še nalepko sončka, saj v vrtcu Cirkovce poteka športni projekt Mali sonček.

Vzg. Monika Šešo