pikapoka2016

KLIKNI ZA VIDEO POSNETEK

Folklora s svojimi dejavnostmi, kot sta ples, igra in ljudsko petje, ohranja slovensko ljudsko izročilo. Folklora je poleg petja in plesa še mnogo drugega. So vaje in učenje novih korakov, so razvedrilo in sprostitev, kjer se skupina hitro poveže in nastane velika družina, ki ima pred seboj samo misel, kako se čim bolje predstaviti in prenašati naprej ljudsko izročilo, ki obstaja že stoletja.

Tako  tudi v vrtcu Cirkovce  že 10 let aktivno deluje otroška folklorna skupina, ki se ukvarja z ljudskim izročilom. Vsa leta jo vodi in je ustvarjalna pri svojem delu vzgojiteljica Monika Šešo. Na harmoniko nas spremlja Ivan Kojc, za kar se mu iskreno zahvaljujemo. Otroško folklorno skupino obiskujejo otroci stari od 5 do 6 let. V skupini so vsako leto novi otroci, imajo pa z letošnjim šolskim letom možnost obiska interesne dejavnosti tudi v prvi triadi in kasneje v višjih razredih. Lansko leto smo v OFS vrtec dobili tudi veliko pridobitev za skupino, nova folklorna oblačila, na katere smo zelo ponosni in se z veseljem pokažemo v njih. Z otroki izvajamo vaje enkrat tedensko. Vaje potekajo skozi igro, ne manjka pesmi in plesa. Z otroki spoznavamo, kako so nekoč otroci večino svojega časa preživeli v naravi kot pastirji na travnikih, v gozdu in na njivah, kjer so poiskali tudi sredstva za igro. OFS vrtec smo se tudi letos prijavili na državno revijo ljudskih plesov in pesmi Pika poka pod goro v Rogaški Slatini. Letos smo se predstavili s spletom Na planincah luštno biti, kjer otroci prikažejo, kaj so počeli med pašo, ter zapojejo in zaplešejo kot so to počeli nekoč.  S tem nastopom smo pridobili eno izkušnjo več, saj nastopat na tako velikem odru ni ravno malenkost, zato vsa pohvala  pogumnim malim folklornikom in mentorici.

 Mateja Lampret,
pom. ravnateljice