IZLET NAJSTAREJŠIH OTROK IZ VRTCA CIRKOVCE NA PTUJSKI GRAD

V sredo, 25. 5. 2016, smo se z otroki iz skupine Tulipani odpravili na izlet na Ptujski grad. Na pot smo se odpravili z vlakom, nadaljevali pa peš do Ptujskega gradu. Tam nas je pričakala muzejska pedagoginja, ki nam je povedala nekaj zanimivosti o gradu.  Skupaj z otroki smo prisluhnili pravljici z naprsnimi lutkami »Kraljična na zrnu graha«. Nato smo se odpravili na ogled gradu. Sprehodili smo se skozi grajske sobane, si ogledovali preproge, slike, okrašene strope, lestence, staro pohištvo, kapelico, glasbila, orožje, najbolj značilne ptujske pustne maske in še bi lahko naštevala.

Med ogledom smo iskali zrno graha iz pravljice, ki so ga otroci našli na eni od postelj. Na koncu je vsak otrok lahko poskusil dvignit čisto pravi meč, ki je bil zelo težek.

Otroci so bili navdušeni, saj so videli in izvedeli veliko novih zanimivih stvari.

Pred gradom smo se malo okrepčali, nato pa se odpravili proti železniški postaji. Po poti smo se ustavili na sladoledu in v parku, kjer so otroci brezskrbno uživali na igralih. Vrnili smo se utrujeni, a polni novih vtisov.

 

pom. vzgojiteljice Suzana Širec