Reševalci na obisku v vrtcu Cirkovce

Teden otroka smo v vrtcu zaključili letos malce z zamikom. V četrtek, 13. oktobra 2016, nas je obiskal gospod Damjan Lešnik, ki opravlja zelo zanimivo delo. Po poklicu je reševalec. Otrokom je najprej nazorno opisal svoje delo. Pokazal nam je pripomočke za lažje dihanje, za zlome in za zaščito glave pred dodatnimi poškodbami. Otrokom je svetoval kaj naj naredijo, kadar se poškodujejo sami ali kdo od njihovih najbližjih. Otroci so se spomnili zelo pomembne številke 112. Spoznali so, da je delo reševalca zelo zahtevno hkrati pa lepo, saj pomaga ljudem, rešuje življenja ljudi, ki so doživeli nesrečo ali pa hudo zboleli. Nato smo odšli ven, kjer smo si lahko od znotraj in zunaj ogledali reševalno vozilo.

Vesna Simonič,

vzgojiteljica