Raznoliko smo učiteljice obarvale teden otroka pri nas za učence 1. VIO. Vsak dan se je dogajalo kaj zanimivega. Žal je načrtovano ponedeljkovo risanje s kredami po ploščadi v središču Cirkovc pregnal dež. Ampak nič hudega. V torek smo v šolski telovadnici pripravili športne šaljive igre po postajah. Otroci so potovali med postajami in za vsako uspešno opravljeno nalogo pridobili žig na kartončku. Z veseljem so ga napolnili z žigi in ga ponosno razkazovali drug drugemu. V sredo so nas obiskali gasilci in nam predstavili gašenje požara, ki nastane zaradi pregrevanja olja. Razkazali so nam svoja vozila. Kasneje se je mala telovadnica prelevila v improvizirani šolski kino. Zbrali smo se pred platnom in projektorjem in si ogledali risani film Robinson Crusoe. Otroci zelo radi zahajajo v šolsko knjižnico. V četrtek so bili še posebej razburjeni, saj nas je knjižničarka povabila na bibliopedagoško uro v knjižnico. Tam je vedno prijetno, ker knjižničarka preseneti z zabavnimi pripetljaji in zanimivostmi. Tokrat so otroci igrali knjižni kviz in prisluhnili pravljici O polžu, ki je kupoval novo hiško. Prebrali sta jo devetošolki Sara in Špela. V petek smo imeli kulturni dan. Med nas so prišle plesalke plesne šole Mambo. Z njimi so otroci plesali in spoznavali različne zvrsti plesov. Naučili so se novih koreografij in jih ob zaključku kulturnega dne predstavili drug drugemu. Vsak dan v tem tednu pa so otroci v šolo prinesli svojo igračo. Igralni odmori so bili malo podaljšani, tako, da so te igrače dodobra izkoristili.

 Suzana Menoni – Planinšek
OŠ Cirkovce