unesco znakBil je 16. november mednarodni dan strpnosti. Tisti dan smo se petošolci odpravili v prvi razred. Najprej smo se igrali igro, s katero smo se predstavili, povedali v čem smo dobri ter svojo najljubšo stvar. Še prej pa smo si seveda izbrali ekipe za risanje stripov, nekateri brez ekipe pa so odšli barvati stole. Ko smo pričeli z delom, smo si med seboj pomagali. Večino skupin je risalo strip z živalmi, nekateri pa tudi z ljudmi. Tisti, ki so barvali stole, so se pa tako pobarvali, da so imeli še lase pobarvane. Ko smo končali stripe, so še prišli ostali ter nam skupaj pomagali pospraviti. Ko so prvošolci odšli iz razreda, smo še dobili majhno darilo – čokoladico.

Čez teden dni smo nadaljevali delo. Nekateri so še vzorčkali stole, drugi pa so se igrali in poslušali pesmico. Tisti, ki so risali na stole ter pisali črke in vzorčke, so se oblekli, da se ne bi umazali, vzeli čopiče, barvo ter stol in pričeli z delom. Vsi smo se zelo zabavali ob igranju in barvanju. Ko smo končali, smo pospravili stole. Tisti, ki so pa barvali, so vse počistili, pospravili ter se zahvalili prvošolcem. Zato upam, da se še bomo kdaj oglasili pri prvošolcih ter z njimi ustvarjali in se igrali. Bil je odličen dan.

Leja Gorjup, 5. razred