V soboto, 9. 9.  2017, smo se z učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda na Veliko planino.

Naša pot se je začela na Kranjskem raku, kjer nas je odložil avbtobus. Pot smo nadaljevali proti Mali planini, kjer nam je muhasto vreme začelo nagajati. Kljub temu, da nas je celo pot do izhodišča spremljalo sonce, nas je na planini pričakala gosta megla. Pot smo nadaljevali proti Jarškemu in Domžalskemu domu, kjer smo naredili tudi kratki počitek. Pri domu je vreme postalo še bolj muhasto, megli se je pridružil še veter. Nekaj pohodnikov se je odločilo za daljši počitek ob topli peči, ostala večina pa nas je pot nadaljevala na Veliko planino. Pot po planini je postala malo bolj prijetna, ker je prenehal pihati veter. Na trenutke je tudi odpihnilo meglo, da smo lahko planino videli tudi v njeni pravi, sicer ne sončni podobi. Obiskali smo cerkvico Marije snežne in se nato okrepčali pri planinskem pastirju, kateri nam je namenil tudi nekaj vzpodbudnih besed in nam razložil glede aktivnosti na planini. Okrepčali smo se z dobro pastirsko malico, nato pa se zadovoljni začeli vračati proti našemu izhodišču, kjer nas je proti koncu dohitela tudi rahla dežna ploha. Kljub muhastemu vremenu smo se veseli in srečni vrnili v Cirkovce in Kidričevo, kjer nas je spet čakalo lepše vreme.

Ivan Kojc

FOTOUTRINKI