Že prve dni novega šolskega leta smo bili drugošolci spet delovni. Tretjič letos smo odšli k Brtolovim v Zg. Jablane na njivo. Sporočili so nam, da je krompir, ki smo ga spomladi posadili in okopali, na njivi čaka na spravilo za ozimnico.

Teov dedek je s traktorjem in strojem v vrsti izkopal krompir, mi pa smo ga pobirali. Ker je bilo veliko pridnih rok, smo bili kar hitro gotovi. Frangeževi so nam pokazali tudi, kako se krompir pobira s strojem, kjer stojiš in previdno odbiraš grude.

Po delu smo se, kot se spodobi, okrepčali . Gospod Toni nas je pohvalil, da smo bili zelo pridni. Zaslužili smo si košaro krompirja, ki smo jo odnesli v šolo.

Kuharice so nam prislužen krompir spekle. Bil je zelo okusen. Še toliko bolj, ker smo ga sami pridelali.

Učenci 2. razreda
OŠ Cirkovce