Otroci iz skupine Vijolice so tudi letos sodelovali v natečaju podjetja Medex v partnerstvu s podjetjem Hofer z naslovom »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«. Ker je bila osrednja tema letošnjega okraševanja slovenske pravljice, pripovedke, pesmi, bajke in basni na temo čebel in gozdnih živali, smo se odločili, da se pobližje spoznamo s slovensko narodno pripovedko Hvaležni medved. Otroci so pripovedki pozorno prisluhnili in jo živahno interpretirali. Nato smo se lotili barvanja naše eko smreke ter izdelovanja okraskov. Iz slanega testa smo izrezali majhne medvedke, ki smo jih nato pobarvali in posušili. Prav tako smo se lotili barvanja borovih storžev, ki smo jih odeli v zeleno barvo. Smreka se je obarvala v belo in se okitila s srebrnimi bleščicami. Nato smo jo s skupnimi močmi tudi okrasili z izdelanimi okraski in se ob njej ponosno fotografirali.

Vzgojiteljica Katja Vodošek