Naša šola, OŠ Cirkovce, se je letos pridružila projektu Društva Bralna značka-  Medgeneracijsko branje.

Gre za projekt, ki ga je društvo osnovalo z JAK-om  (Javno agencijo za knjigo Republike Slovenije). Namen projekta je povezati mlade in odrasle bralce pri branju mladinske literature. Društvo nam je podarilo   knjige Damijana Šinigoja- Iskanje Eve.

Za srečanje in pogovor o knjigah sem izbrala mesec februar. Tako smo se zbrali ljubitelji knjig različnih generacij- učenci, njihovi starši, babice, naše nekdanje sodelavke in učiteljice.

Literarno srečanje, ki se iz popoldneva prevesilo v večer, je bilo zelo sproščeno, prijetno, izmenjevali smo mnenja o knjigi. Pogovor so bogatile osebne izkušnje staršev, obudil se je marsikateri spomin. V našem poustvarjalnem izzivu pa so nastali čudoviti izdelki.

Tone Pavček je zapisal: »Branje pomeni početi podvige.«

Veseli smo, da nam je uspel spet eden. In poslovili smo se mnenja, da bi ga bilo potrebno ponoviti.

Jerneja Kuraj, koordinatorica projekta