ŠVN, dom CŠOD Rak
Petek, 9. 3. 2018

V petek, 9. 3. 2018, je bil zadnji dan šole v naravi za 6. ter 7.razred. Zadnji dan se je začel takole: Zbuditi smo se morali ob 7.00 tako kot vsak drugi dan. Obleki smo se, si umili zobe ter pripravili vse za odhod domov. Še prej pa smo odšli na malico. 1. in 2. skupina je odšla ven, saj smo še morali opraviti nekaj nalog. 1. skupina je v času, ko je 2. skupina bila na teku na smučeh, morala oditi v gozd po kamero, ki jo je v sredo, 7. 3. 2018, nadela na drevo 2. skupina ter nastavila hrano, ki so jo prekrili z velikimi kamni ter s palico, na kateri so v vreči visele kosti in pritrjeno sadje, saj smo hoteli izvedeti dogajanje v nočnem času. Ko je 1. skupina prišla po kamero, je opazila veliko čudnih stvari, npr. preluknjano kamero, podrto palico, na kateri je bilo sadje in kosti, ki jih ni bilo več, ter velike kamne premaknjene drugam. Pričakovali smo, da nas je obiskal medved, vendar se to ni zgodilo. Ko smo prišli v brunarico, smo si vse posnetke, ki so bili posneti z nočno kamero, seveda še ogledali. Podnevi je kamera le posnela ptice, ponoči pa smo videli veliko več. Za skoraj 1 uro in pol smo posneli divjega prašiča, ki je skoraj vso hrano že pojedel, videli smo tudi volka ter kuno, ki nam je ob sladkanjem z medom pod kamero in plezanjem po drevesu pokazala njen košat kožuh, ter detlom, ki nam je s svojim trdim kljunom preluknjal tudi kamero. Ogledali smo si se veliko drugih posnetkov, ki so jih sami ali pa iz drugih šol posneli. Ko je 2.skupina končala s tekom na smučeh, kjer so se naučili osnov, smo se nato igrali črnega moža in šli štafeto. Po vsem tem smo si privoščili tudi okusno malico. Po menjavi skupin je nastopilo kosilo ter odhod domov. Na poti smo se še ustavili na bencinski črpalki, kjer smo si lahko kupili kaj za pod zob. Ko smo prispeli na cilj, so nas starši z nasmeški na obrazu čakali, da jim povemo, kako lepo smo se imeli v šoli v naravi.

Leja Gorjup, 6. razred