Tudi letošnje leto smo se z veseljem odločili nadaljevati Unescov projekt. Naša naloga je bila zelišča začutiti, okusiti. V projektu so sodelovali učenci od 6.- 9. razreda, ki so že lani spoznali zelišča, nekaj učencev se je letos še pridružilo. Naše spoznavanje in prepoznavanje zelišč smo začeli tako, da sem učencem zavezala oči in jim dala v roko sveže zelišče. Njihova naloga je bila, ugotoviti, katero zelišče držijo v roki. Učenci so zelišča tipali, vohali in okušali. Najmanj težav s prepoznavanjem so imeli pri zeliščih, ki jih imajo doma- npr. drobnjak, peteršilj, meto in meliso so prepoznali brez težav. Njim manj znana zelišča- npr. rožmarin in šetraj, so prepoznali, ko so si sneli rute. Sledilo je vohanje suhih zelišč. Učenci so ugotovili, da imajo posušena zelišča drugačen vonj kot sveža. Odločili smo se, da vsa zelišča dodamo k krompirju. Učenci so skuhan krompir spekli, ter mu dodali različna zelišča- nekatera sveža, nekatera posušena. Naše spoznavanje zelišč smo zaključili v mesecu marcu s pitjem in okušanjem različnih čajev- žajbljevega, metinega, melisinega…

Tako smo zaključili našo kulinarično popotovanje z zelišči.

Vodja projekta:
Petra Oblak, prof. ang. in nem. jezika