V soboto, 6. 10. 2018, smo se učenci neobveznega izbirnega predmeta športa odpravili na nogometno tekmo NK Maribora in NK Aluminija. V šoli smo se zbrali ob 15.30 in se z avtobusom odpeljali v Ljudski vrt. Po približno pol urni vožnji smo prispeli. Tam smo počakali na karte in z navdušenjem vstopili na stadion. Posedli smo se na tribune in nestrpno počakali na tekmo. Že po treh minutah smo videli prvi gol, ki ga je dal Maribor. Med polčasom smo se sprehodili po » stojnicah «, kjer smo si kupili pokovko. Po polčasu je tekma postajala še bolj napeta, saj je prišlo do izenačenja. Pri tem rezultatu ni ostalo prav dolgo, saj so Mariborčani spet dali gol. Končni rezultat je bil 2 : 1 za Maribor.

Po koncu tekme smo se z avtobusom vrnili v šolo, kjer so nas pričakali starši. Preživeli smo prijetno sobotno popoldne.

Klara Pivec in Leja Munda