Simbioza Giba je vseslovenski prostovoljski projekt, ki že peto leto povezuje Slovenijo z gibanjem. Projekt, ki spodbuja gibanje, rekreacijo, šport, telesno kulturo in medgeneracijsko sodelovanje, želi z gibanjem združiti in povezovati vse generacije ter tako spletati nova prijateljstva. Tudi v našem vrtcu smo se vključili v projekt, in sicer tako, da smo povabili k športnemu druženju naše babice in dedke.

V sredo, 17. 10. 2018, smo organizirali športno dopoldne, katerega namen je bil medgeneracijsko druženje. Zjutraj, ko smo se okrepčali z zajtrkom in opravili nego, so nas pred igralnicami že pričakali dedki in babice. Otroci so se jih zelo razveselili. Skupaj smo se oblekli, obuli in odšli na šolsko igrišče, kjer nas je v imenu vrtca pozdravila gospa vzgojiteljica Vesna Simonič. Telovadbo so vodile prijazne gospe, ki v okviru Društva Šola zdravja telovadijo vsako jutro na šolskem igrišču. Veseli, da smo se jim lahko pridružili, smo najprej sklenili dva kroga. V notranjem, manjšem, so bili otroci, v zunanjem pa dedki in babice. Skupaj smo se prijetno razgibali od glave, rok, hrbtenice pa vse do nog, da nas bodo še dolgo držale pokonci in nam dajale vitalnost. Po koncu telovadbe smo se še malo družili ob čaju, soku in keksih. Poslovili smo se od babic in dedkov in se jim zahvalili za obisk, nato pa smo polni lepih vtisov odhiteli nazaj v igralnice, saj nas je že čakalo okusno kosilo.

Mojca Hergan in Anita Medved