V sredo, 15. 5. 2019, je kljub slabemu vremenu v dvorani ŠC Ptuj potekalo srečanje in druženje učencev, ki so izdelovali ekstramobile. Zbralo se je 30 osnovnih šol iz ptujskega in mariborskega okoliša ter predstavniki osnovnih šol s Hrvaške in iz Srbije.

Ekipo učencev OŠ Cirkovce so sestavljali devetošolci: Jan Draškovič, Sašo Lesar in Žiga Peršuh ter osmošolca: Niko Sagadin in Jaka Valentan. Letos so izdelali vozilo z imenom CDEYKO. Na osnovno konstrukcijo so prilepili različne stare zgoščenke in s tem polepšali izgled vozila.

Učenci so se v prvem krogu pomerili v spretnostni vožnji, kjer so merili čas na določeni razdalji, v drugem krogu tekmovanja pa razdaljo, ki so jo dosegli pri spuščanju po klancu.

Avtomobil je bil razstavljen skupaj z drugimi v nakupovalnem centru Qlandija na Ptuju.

Mentorja z učenci