Komaj smo čakali na konec zime. Ko je februarja posijalo toplo sonce, smo že učiteljico Marijo Jurtela vprašali, kdaj se bo začelo delo na vrtu.

Prvo delo je bilo dovažanje zemlje  in kamnov. Nato smo urejali gredice okrog dreves. Posadili smo drobnjak in narcise. Ko je bila zemlja dovolj topla, smo na vrtu zrahljali grede in posadili čebulo in posejali redkvico. Pulili smo plevel med trajnicami, čistili potke in prostor pod ograjo. Zasadili smo tudi aronijo, črni ribez, lesko in goji jagode.

Ko nam je zagodlo vreme,  pa smo kuhali in pekli v gospodinjski učilnici. Takrat diši po celi šoli. Zelo smo ponosni na to, kaj vse že zmoremo narediti sami. Celo za sabo pospraviti.

Mladi vtrnarji Blaž Gojkošek, Gašper Medved, Tadej Prosenjak, 
Andraž Lah, Tilen Ciglarič in Katarina Rodošek iz 4. b razreda