V okviru projekta Pošljimo sapico prijateljstva smo se odločili, da se bomo družili pri športnih dejavnostih s starejšimi občankami naših okoliških vaseh, ki so med seboj povezane v društvo Šola zdravja.

Osnovna dejavnost društva Šola zdravja je jutranja telovadba na prostem in gibanje za dobro počutje. Mislimo, da prijatelj ni samo sošolec ali vrstnik, ampak tudi nekdo, ki je starejši in iz drugega okolja in da nas taki prijatelji s svojimi lastnimi izkušnjami bogatijo ter nam širijo obzorja. Povezali smo se društvom in skupaj sestavili načrt. Odločili smo se, da bomo skupaj telovadili ob jutrih. Jutranje telovadbe so potekale v jesenskem času ob lepem vremenu. Ob sproščenem razgibanju smo skupaj preživeli veliko juter ter tako vstopili k pouku bolj umirjeni in sproščenih misli. Okrepili smo odnose in stik s starejšimi občani, ob tem negovali medsebojne odnose, ohranili povezanost s starejšimi, se od njih učili, jim nudili medsebojno pomoč. Otroci so bili nad dejavnostmi zelo navdušeni in motivirani. Prav tako smo še v okviru tega projekta v začetku oktobra izvedli pohod okrog bližnjega jezera, kjer so se nam pri pohodu pridružili stari starši.