Osnovna šola Cirkovce

Vrtičkarji vemo, da so med gredicami poleti opazne spremembe vsak dan. Zato jih je toliko več, ko šolskega vrta med dopusti mesec dni nihče ne obdeluje.

Telovadke v društvu Šola zdravja Cirkovce vsakodnevno spotoma videvamo šolski vrt. Ker je v letošnjem poletju zopet obilno deževalo, so rastline zelo rastle, cvetele in dozorele. Vrt je bil zaradi počitnic naših mladih vrtnarjev zelo neurejen. Zato smo se oranžne “tete” in delavke iz šole odločile, da v sredo 7. avgusta po telovadbi ob osmih zjutraj nadaljujemo z “razgibavanjem” na vrtu. Populile smo plevel in čebulo, odrezale seme solate, visoki slez in grm pelina.  Uredile smo potke. Povezale smo visoke grme janeža, vratiča in divjih aster. Posadile smo nizki fižol, posejale radič in repo. Uredile smo gredice okoli dreves in grmovnic.

Šolski vrt je zopet urejen in ponos naše šole in vasi. Sedaj pa že težko čaka mlade vrtnarje, da poprimejo za delo in si pridelajo tudi za kakšen slasten obrok.

Hvala kolegicam iz Šole zdravja in sodelavkam iz šole, ki so kljub dopustu pomagale pri urejanju vrta.

Marija Jurtela, vodja šolskega vrta