Najlepše okrašeno vaško središče so to jesen napravili krajani iz Zg. Jablan.  Učenci 1., 2. in 3. razreda smo si ga šli pogledat.

Od daleč smo opazili veliko ležečo kravo, narejeno iz treh bal slame, za njo pa se je skrivalo še toliko zanimivosti in skritih kotičkov: orač, družina v dnevni sobi ob igri tri v vrsto, zajčja družina, šotori iz koruznice in še in še nas je navduševalo. Za vse izdelke so domiselno uporabili naravne materiale.

Nato smo se še mi preizkusili, kdo bo boljši v miselni igri tri v vrsto. Tako zanimiva in razgibana jesenska postavitev nam je ponujala še številne nove igre in čas nam je prehitro minil, ko smo se morali že vrniti v šolo.

Lepo je videti, kaj nastane, ko pri delu sodeluje veliko ljudi.  Vsem vaščanom Zg. Jablan čestitamo za doseženo 1. mesto med vasmi naše občine. Postavitev je na ogled še do konca septembra.

Besedilo in fotografije učenci in učiteljice 1. VIO
Lepo je videti, kaj lahko nastane, ko sodeluje veliko ljudi.