V četrtek, 3. 10. 2019, smo imeli prav poseben obisk. Učence 1. triade sta obiskali gospe Vanda in Samira iz zavoda Pet (Zavod za posredovanje s pomočjo psov) in terapevtska psička Luna. Otroci so Luno sprejeli z veseljem, psička pa se je v razredu dobro počutila. Učenci so se spoznavali s pravilnim načinom pristopa k psu.

dav

Luna in njuni vodnici sta pripravili zanimive naloge in dejavnosti, učenci pa so pokazali, da že veliko vedo o pravilnem ravnanju s psi. Luna je učence zabavala tudi s tem, ko je na ukaz vodnice pokazala, kaj razume in zna. Mnoge raziskave potrjujejo, da že sama prisotnost psa v razredu ugodno vpliva na vzdušje med mladimi, hkrati pa se krepi samozavest otrok in njihovi socialni odnosi. Veseli smo, da smo lahko našim učencem omogočili to izkušnjo.

Učiteljice 1. VIO