V torek, 8.10.2019, nas je deset učencev iz 9. in 8. razreda odšlo v Kidričevo na ustvarjalne delavnice v Talum.

Letošnja tema je bilo kolo. Tam smo se najprej zbrali pod šotorom OŠ Cirkovce in OŠ Kidričevo. Vsaka šola se je razdelila na 2 skupini po 5 učencev. Najprej je vsak v skupini dobil pobarvanko kolesa in ga je pobarval in okrasil z različnimi vzorci. V naslednjem koraku smo morali sestaviti kolo iz delcev aluminija, kakršnega je sestavil zaposlen v Talumu in na voljo smo imeli 30 minut. Njegov izdelek je bil vsem skupinam v veliko pomoč. Sledila je malica. Vsak je dobil hamburger in zelo slastno sladico. Po malici smo se spet zbrali pod šotorom. Nadaljevali smo z delavnicami. Zadnji korak je bil, da smo morali v skupini izbrati najlepšo pobarvanko kolesa in ga podobno okrasiti na kolesu iz aluminija, ki ga je sestavila vsaka skupina. Na voljo smo imeli različne barve lakov za nohte in rdeč ter črni flomaster. Časa smo imeli 15 minut. Na koncu sta prišla župan Kidričevega Anton Leskovar in predsednik uprave pri Talumu Marko Drobnič ter izbrala najlepše kolo OŠ Kidričevo in naše šole. Ti dve kolesi sta ostali v Talumu, drugi dve pa si lahko vsaka šola odnesla domov. Ker pa smo bili zmagovalci vsi, je vsak dobil sladko presenečenje. Po končanem dogodku smo se fotografirali in lahko peljali z električnimi kolesi. Ko je bilo dogodka konec, smo se z gasilskim avtom vračali nazaj v šolo in odšli k pouku.

Karin Medved,  9. a