Branje povezuje- literarni večer ob zaključku projekta Medgeneracijsko branje

Že tretje leto poteka na naši šoli, OŠ Cirkovce, projekt Medgeneracijsko branje. Vanj so bili letos vključeni učenci in učenke 8. in 9. razreda, njihovi starši, babice, sestrične, učiteljice ter naše nekdanje učiteljice. Letos smo prebirali knjigo Janje Vidmar Pink. Čas, v katerem se odvija zgodba, je čas Titove Jugoslavije, čas pionirjev, čas drugačnih idolov. In prav zato je bilo ključnega pomena, da so se v branje vključili starejši, ki so ta čas sami doživeli.  Dodatno motivacijo za branje pa so učenci dobili, ko so izvedeli, da bo gostja na literarnem večeru sama avtorica knjige – Janja Vidmar. Avtorica jim je sproščeno spregovorila o romanu in tako so oživeli tedanji časi tudi skozi spomine staršev, starih staršev, učiteljic. Učenci so srečanje dodatno popestrili z igranima odlomkoma iz knjige. Branje nas res povezuje. In čeprav je bilo govora tudi o tem, da je današnji čas, čas elektronskih naprav, s katerimi se zgublja stik, pogovor, je bilo naše srečanje dokaz, da radi beremo, da se radi pogovarjamo in da se radi družimo.

Jerneja Kuraj,
koordinatorica projekta na OŠ Cirkovce