V ponedeljek, 26. 9. 2022, smo tudi na Osnovni šoli Cirkovce obeležili Evropski dan jezikov. Sedmošolci smo se z mentorico Nastjo Zacharias najprej pogovarjali o tem, kako pomembno je, da si med seboj pomagamo. Iskali smo besedo, ki se nam zdi v povezavi s tem najpomembnejša. Ugotovili smo, da je biti prijatelj ena najlepših lastnosti, ki jih ljudje premoremo. Prav zato pa smo se odločili, da bomo za besedo prijatelj poiskali ustreznico v različnih evropskih jezikih. S pomočjo spletnih prevajalnikov smo poiskali prevode. Nato smo izdelali kartice in nanje napisali besedo prijatelj v različnih evropskih jezikih. Pripravili smo tudi kartice, na katere smo narisali zastave. Prevedene besede in zastave smo povezali in jih prilepili skupaj. V našem naboru lahko najdete romunščino, angleščino, španščino, portugalščino, francoščino, nemščino, albanščino, švedščino in še mnogo drugih. Kartice z besedami so skupaj z zastavami držav razstavljene v šolski avli. Bili bi zelo veseli, če bi si jih ogledali tudi vi.

Sanja Goljevšček, 7. a razred