Pust je eden najbolj priljubljenih praznikov pri otrocih, saj se lahko našemijo v like, ki jih občudujejo. Dekleta pogosto v princese in vile, dečki v super junake ali druge like iz otroških risank. Vse pogosteje pa se otroci šemijo v tradicionalni slovenski maski – kurenta in hudička, ki v njih samih sprožata občudovanje in hkrati globoko strahospoštovanje. To je čas veselja, plesa, pustnih krofov in preganjanja zime. Otroci našega vrtca so se v preteklem tednu vsakodnevno šemili v najrazličnejše maske, temu prazniku pa smo prilagodili tudi usmerjene dejavnosti v vrtcu. V ponedeljek, 13. 2.,  in torek, 14. 2.,  so otroci izdelovali pisane maske ter krasili igralnico. V sredo, 15. 2., smo jim vzgojiteljice pripravile pustne igre, ki so jih še posebej pritegnile, saj so bile zastavljene nekoliko drugače, kot so tega vajeni. V četrtek, 16. 2., so nas na igrišču šole obiskali kurenti in hudički, ki so otrokom zaplesali, jim podali roko ter se z njimi fotografirali. V petek, 17. 2., smo skupine skupaj zaplesale ob zvokih otroške popularne glasbe in spremljavi pisanih lučk v telovadnici šole. V ponedeljek, 20. 2., smo uganjali pustne vragolije in pekli slastne krofe, najstarejša skupina Kometi pa se je predstavila s skupinsko masko gasilci na pustni povorki na Ptuju. Na pustni torek, 21. 2., smo se vse skupine iz vrtca Cirkovce v dopoldanskem času zbrale našemljene pred vrtcem ter se v pustni povorki podale po vasi Cirkovce. Med potjo smo si prepevali pesem Od hiše do hiše, mimoidoči pa so nas pogostili s sladkimi piškoti, bonboni ter s sokom, za kar smo bili še posebej hvaležni. Najstarejša skupina Kometi se je tudi tokrat v popoldanskem času pridružila pustni povorki po Cirkovcah, kjer so z izvirno skupinsko masko ponosno zastopali vse gasilce. Tako se je pustni čas v našem vrtcu zaključil in že si pod bližnjimi grmički ogledujemo prve zvončke, ki ponosno razkazujejo svoje bele cvetove.

Vzgojiteljica Katja Vodošek