V skupini Sončki vrtca Cirkovce sodelujemo tudi v letošnjem šolskem letu v projektu Od pšeničke do potičke. Tokrat smo se lotili peke polnozrnatih pirinih žemljic. Otroci so se seznanili s postopkom pridobivanja moke ter spoznavali sestavine žemelj. Najprej smo dali vzhajati kvas in se čudili narastku. Nato smo zamesili testo ter med vzhajanjem le-tega spoznavali postopek pridobivanja moke ob pravljici Rdeča kokoška. Vsak otrok je prejel svoj delček testa, ki ga je oblikoval v žemljico, in nato so nam prijazne kuharice odstopile pečico. Po vrtcu se je kmalu razlegel omamen vonj sveže pečenih žemljic. Po počitku smo se za malico posladkali z lastnimi žemljicami, na katere so si otroci sami namazali maslo, marmelado ali med. Nad dejavnostjo peke so bili otroci naravnost navdušeni, zato vzgojiteljici že načrtujeva naslednjo peko.

vzgojiteljica Katja Vodošek