V petek, 22. septembra 2023 je bilo v vrtcu Cirkovce prav posebno vzdušje. Namreč 23. septembra nastopi prvi jesenski dan in tako smo se odločili  ponovno praznovati prihod jeseni. Otroci iz vseh skupin smo se zbrali na terasi vrtca, kjer nas je obiskala Tetka Jesen, »dobra starka, ki prinaša jesenske dobrote, oblečena v jesenska oblačila, na sebi pa polno listja«. Pripovedovala nam je o svoji poti do nas in delu, ki ga ima v tem času zelo veliko. Pripovedovala nam je zgodbo o Razbiti buči in nam namignila, da ima presenečenje za nas. Otroci so jo zavzeto poslušali in ji v zahvalo, da si je vzela čas in nas obiskala zapeli pesmice. Seveda pa je otroke najbolj zanimalo presenečenje.  Tetka Jesen jim je obljubila, da jih čaka v igralnicah.  Otroci se poslovili od Tetke Jeseni in odhiteli v svoje igralnice, kjer jih je pričakalo sladko jesensko sadje s katerim so se z veseljem sladkali.