DAN DEJAVNOSTI – KARIERNI SEJEM

Z učenci 8. razreda, ob spremstvu svetovalnih delavk Doroteje in Nine, ter študentke Katje, smo se odpravili na ogled Kariernega sejma v Šolski center Ptuj, pod sloganom  »DOBRO SLUŽBO NAJDEŠ TUDI DOMA!«.

Po prihodu na sam kraj dogodka, so imeli učenci možnost, da se seznanijo z različnimi razstavljavci. Razstavljavci so bili iz našega lokalnega okolja in so učencem predstavili kaj v njihovih podjetjih počnejo in s čim se ukvarjajo. Med podjetji, ki so se nam predstavila so bila Arriva, Talum, FURS, MARK, Reimax in druga. Pri vseh razstavljavcih so imeli učenci možnost, da povprašajo podjetja o tem s čim se ukvarjajo in kakšne zaposlene iščejo, hkrati pa so dobili veliko različnih promocijskih materialov.

Kasneje pa so se učenci udeležili dogovorjenih delavnic, ki so jih izvajale različne srednje šole. Tako so se učenci naučili nekaj novega o Robotiki, Obdelovanju kovin, Kako biti uspešen v podjetju in še veliko več.

Po končani delavnici, smo se z učenci odpravili domov.

Doroteja Vodopivec, svetovalna služba